Wózki paletowe

Praca na magazynie nie jest wcale tak prosta, jak mogłoby się nam to wydawać. Nie ukrywajmy, ale zapanowanie nad wszelkimi towarami, które zarówno przyjeżdżają jak i odjeżdżają z magazynu nigdy nie było łatwe. Dodatkowo pojawiają się również problemy związane z względami logistycznymi. Nie jest tajemnicą, że na magazynie trzeba wszelakie produkty odpowiednio zorganizować. Co za tym idzie często przekładane są one z jednego działu do drugiego czy z półki na półkę. W przypadku towarów znacznie cięższych, siła pracy rąk ludzkich nie okaże się wystarczająca. Wówczas z pomocą przychodzą nam wózki paletowe. Jednak jak wybrać te najlepsze?

Wózki paletowe oraz szerokość ich wideł

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądają wózki paletowe. Nie jest w ich przypadku najważniejsza część, którą możemy wózkami sterować, ale widły. To właśnie one wsuną się w przestrzenie palety i będą mogły ją unieść i przetransportować. Jednak w przypadku wideł wózków paletowych sprawa nie wygląda tak łatwo, jak mogłoby się nam to wydawać. Okazuje się, że wózki paletowe mogą oferować nam różnorodną szerokość swoich wideł. Wobec tego, na które warto postawić? Cóż można powiedzieć, że ciężko będzie udzielić tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż szerokość wideł musi być dopasowana do wymiarów palet. Jednak najwięcej przedsiębiorstw decyduje się na wózki paletowe o standardowej szerokości wideł czyli 520 milimetrów. Pasują one bowiem do większości palet.

Długość wideł wózków paletowych również ma znaczenie

Skoro mówiliśmy już o szerokości wideł wózków paletowych, to trzeba także wspomnieć o ich długości. Na rynku możemy znaleźć wózki paletowe o długości wideł od 800 do 2500 milimetrów. Jak łatwo można się domyślić krótsze widły będą świetnie się sprawdzały w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Z kolei wózki paletowe o dłuższych widłach świetnie sprawdzą się w przypadku dużych i przestronnych hal magazynowych, gdzie będzie można nimi swobodnie manewrować.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze wózków paletowych?

Wózki paletowe mają być przede wszystkim trwałe. Wobec tego na samym początku zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane ich kółka. Najlepszym rozwiązaniem będą bowiem kółka poliuretanowe oraz gumowe. Wykazują się one dobrą odpornością na ścieranie. Pamiętajmy także o dobraniu odpowiedniego rodzaju hamowania. Zwykle poleca się wózki paletowe z hamulcem nożnym, gdyż w o wiele łatwiejszy sposób można się nim posługiwać. Z kolei wózki paletowe z hamulcem tarczowym sprawdzą się na terenach pochyłych i utrzymają wózek paletowy na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here