botswana

Wbrew pozorom Botswana jest aktualnie jednym z częściej branych pod uwagę krajów, jeśli chodzi o dalekie wycieczki. Nie ma się czemu dziwić. W końcu jest ona bardzo charakterystyczna i dość nietypowa zwłaszcza dla mieszkańców Europy. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji, najlepszym pomysłem jest zgromadzenie więcej informacji na temat tego państwa. Przede wszystkim warto wiedzieć, co takiego w Botswanie można zobaczyć i dlaczego jest taka wyjątkowa.

Co warto wiedzieć o Botswanie?

Na samym początku warto wspomnieć o kilku faktach. Przede wszystkim Botswana położona jest w południowej Afryce i jest krajem bez dostępu do morza. Z tego względu czasem nie jest traktowana jako kraj na typowe wakacje. Nie warto się jednak zniechęcać, ponieważ ma ona naprawdę wiele do zaoferowania. W Botswanie można obserwować między innymi dziką faunę oraz florę, a także zapoznać się z zupełnie odmienną kulturą. Stolicą kraju jest natomiast Gaborone, miasto, o którym jeszcze niedawno zupełnie nic się nie mówiło.

Wycieczka zorganizowana czy samodzielna?

Botswana wycieczka to doskonały pomysł dla osób w każdym wieku i niezależnie od tego, czy podróżuje się w pojedynkę, czy z rodziną lub przyjaciółmi. Na pewno takie wakacje będą w pełni niezapomniane i dostarczą nowych wrażeń. Pierwszą kwestią jest natomiast podjęcie decyzji co do typu i charakteru samego urlopu. Czy lepiej zdecydować się na wycieczkę z biurem podróży, czyli tak zwaną wycieczkę zorganizowaną czy lepiej pojechać tam na własną rękę? Każda z tych opcji jest słuszna i wszystko zależy jedynie od własnych preferencji. Osoby, które wolą mieć wszystko odpowiednio zorganizowane i nie musieć martwić się o nocleg ani transport, z całą pewnością powinny zdecydować się na zaplanowaną wycieczkę z biura. Zwłaszcza transport może okazać się nieco kłopotliwy i trudny do zorganizowania samodzielnie. Wszyscy ci, którzy natomiast lubią wyzwania i doskonale odnajdują się w takich sytuacjach, na pewno powinny wybrać opcję samodzielnej wyprawy.

Kiedy jest najlepszy czas na wyjazd?

Warto wziąć pod uwagę, że w Botswanie panuje całkowicie inny klimat. Niemniej jednak szczyt sezonu przypada mniej więcej na ten sam okres, co w Europie. Do Botswany warto pojechać zatem w terminie od maja do października. Jest wtedy bardzo ciepło i nie pada. Są to wymarzone warunki do podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Co warto zobaczyć na miejscu?

Botswana ma naprawdę wiele do zaoferowania. Pierwszym punktem powinna być jednak Gaborone Botswana, czyli stolica kraju. Pomimo iż jest to stolica, miasto nie jest gęsto zamieszkałe. Liczy bowiem niewiele ponad 200 tysięcy mieszkańców. Dodatkowo miasto jest dość nowoczesne, pełne przeszklonych wieżowców. To właśnie z tego powodu poza ścisłym centrum i to w dodatku administracyjnym, w mieście nie ma zbyt wiele do zobaczenia.

Warto jednak udać się w bardziej dzikie tereny, które zachwycą każdego i przysporzą wielu wrażeń. Takim miejscem na pewno jest Delta Okawango. Właśnie tam skorzystać można także z lokalnej rozrywki, czyli spływu tradycyjnym canoe. Jest to doskonała okazja do poznania rządzących Botswaną praw przyrody, a przy okazji miła okazja do spędzenia czasu wolnego. Warto się na to zdecydować, będąc w pobliżu. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych rozrywek w tym kraju, a same canoe są przygotowywane w oryginalny sposób.

Znajdzie się coś także dla osób, które lubią oglądać zwierzęta na wolności. Makgadikgadi Pans i Nxai Pan to najlepsze miejsca, aby obserwować migracje tysięcy bawołów oraz zebr. To jednak niejedyna atrakcja, ponieważ za tymi zwierzętami podążają również inne, te bardziej drapieżne, czyli lwy oraz hieny. Wystarczy odrobina szczęścia i zobaczy się wszystkie te zwierzęta z niewielkiej odległości.

Atrakcją jest także Park Narodowy nad rzeką Chobe. Po parku można przemieszczać się samochodem lub specjalną łodzią. Dzięki temu z bezpiecznej odległości można podziwiać całe stada słoni. Jest to kolejny punkt do odhaczenia dla wszystkich fanów dzikiej fauny.

Kolejna propozycja także dotyczy dzikich zwierząt i ich lepszego poznania. Mowa o Moremi Game Reserve. To właśnie tam wyruszyć można na najprawdziwsze safari. Dużym plusem jest to, że takie safari trwa cały dzień i całą noc. Można je także dodatkowo przedłużyć. Na gości czekają ekskluzywne noclegi, a więc warunki są na najwyższym poziomie. Mimo to możliwe jest pełne podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kto by się temu oparł?

Botswana cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu jest to miejsce, które sprawia wrażenie zatrzymanego w czasie, a takie bardzo chętnie odwiedzane są przez turystów z całego świata. Przede wszystkim ogromnym plusem tego kraju, jest bliski kontakt z naturą. W niewielu miejscach na świecie można podziwiać dzikie zwierzęta z tak niewielkiej odległości. Zachwycająca jest także przyroda oraz widoki. Na pewno jest to doskonały pomysł na wakacje o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here